Beşiktaş takımının talihsizlikler dönemi soluk almadan aralıksız devam ediyor. Galatasaray derbisi öncesi Kartalın kanatları kırık.

Beşiktaş Galatasaray derbisi öncesi sezonun ilk haftalarında olduğu gibi yine golcüsü Burak Yılmaz’ın sakatlığı ile bir şok daha yaşıyor. Tecrübeli golcünün derbiye yetiştirilmesi için sağlık ekibinin özel çaba harcadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Burak Yılmaz ile birlikte Diaby de büyük derbiye yetiştirilmeye çalışılıyor. Ancak taraftar açısından ruhsuz bir oyun ortaya koyan takımımıza karşı pek bir ümit olmadığı gerçeği de gözler önüne seriliyor. Braga karşılaşması sonunda tribünlerin desteğinin tam tersine dönerek istifa çağrıları ve Caner Erkin ile Oğuzhan Özyakup’a karşı ıslıklama ve yuhalamaları da takımda ki kötü gidişin dışa vurumu oluyor.

Bu sezon başında büyük ümitlerle transfer edilen fakat kimsenin ismini bile bilmediği birkaç futbolcunun daha sakatlığı da bulunuyor. Bunlar haricinde çalışması ve performansı ile her zaman taraftarın beğendiği Gökhan Gönül’ün de sakatlığı var ne yazık ki.

Beşiktaş Galatasaray derbisine zaten moralsiz çıkacakken şimdi de sezon başında gelen ve beklentiler olan ama hiç işe yaramayan yeni transferlerin de sakatlıkları ile sahaya çıkacak. Ne diyelim artık herşey biraz da nasip.