Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu ile Rıdvan Yılmaz, Antalyaspor karşısında ki oyun hırsları ve özgüvenleri ile taraftarın sevgilisi oldular ve büyük ümit aşıladılar.

Beşiktaş takımının bu sezon yaptığı transferlerin hiçbirinden verim alamaması ve ekonomik krizin de kapıya dayanması kulübün ve taraftarın dengesini bozdu. Gerçekten de yapılan transfer hamleleri çok talihsiz sonuçlar doğurdu.

Transfer komitesinin izlemeleri karşısında beklenen performansın çok çok altında futbol ortaya koyan transferler artık “yok” dedirttiler. Bu şekilde gelişen futbol oyunu ise takımı ligde ki sıralamada çok gerilere atarak şampiyonluğu suya düşürdü.

Sergen Yalçın ile birlikte kaleye geçme şansı bulan Ersin Destanoğlu, Beşiktaş altyapısından yetişen bir kaleci olarak, topa ve rakibe yaptığı hamleleri ile takdir topladı. Yediği gollerde de hatası olmadığı görülen genç kaleci ile yola devam edilmesi kararı büyük sevinç yarattı.

Ayrıca sol bek mevkiinde görev alan bir diğer altyapı öğrencimiz Rıdvan Yılmaz da performansı ve özgüveni ile alkış topladı. Caner Erkin’in gidip gitmeyeceği konuşulurken formayı Rıdvan’ın kaptığı da gözlerden kaçmadı. Gelecek sezon transfer planlamasında altyapıdan gençlere ağırlık verilmesi bekleniyor.