Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu Muhtemel Rakipleri ve Kura Çekimi Ne Zaman?

0
21

Beşiktaş haberleri kapsamında en çok merak edilen konulardan olan Şampiyonlar Ligi temsilcimizin son 16 tur muhtemel rakipleri ile Şampiyonlar Ligi kura çekimi ne zaman olacak sorusuna ışık tutuyoruz.

Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi Grubunuı lider olarak tamamladıktan sonra diğer 7 gruptan ikinci olan bir takımla eşleşecek. Bu akşam ki muhteşem Leipzig galibiyeti sonrası BJK son 16 tur maçlarına grup lideri olarak katılacak. Şampiyonlar Ligi son 16 tur karşılaşmalarında Beşiktaş’ın rakibi ne zaman belli olacak? 14 puanla G Grubunun lideri olarak ilk etapı tamamlayan Karakartallar ile diğer 7 Gruptan birinin 2. olan bir takım eşleşecek.

A Grubunda Manchester United, CSKA Mokova’yı 2-1 yenerek misafiri olan rakibini boynu bükük olarak kendiside 15 puanla grup lideri olarak birinci etabı tamamlayan taraf oldu. Aynı A Grubunda Benfica ile deplasmanda karşılaşan Basel ise 2-0 galibiyet ile grup 2. si olarak Beşiktaş‘ın ilk muhtemel rakibi.

B Grubunda rakibi PSG’yi 3-1 yendiği halde averajla zirveyi PSG’ye kaptıran Bayern Münih, B grubunun ikincisi olarak Beşiktaş’ın muhtemel 2. rakibi olarak karşımızda ki seçeneklerden biri.

C Grubunda ise ikili averajla liderliği Roma’ya kaptıran Chelsea kendi sahasında rakibi Atletico Madrid ile 1-1 berabere kalarak yine averajla grup ikincisi oldu. Kura çekiminde Beşiktaş’ın karşısına çıkabilecek muhtemel bir diğer rakipte Chelsea.

D Grubunda ise 11 puanla ilk 2 sırayı paylaşan Juventus ile Barcelona arasında ki averaj farkı ile Barcelona grup lideri olurken, Juventus grup ikincisi olarak BJK‘nin muhtemel olan 4. rakibi.

E Grubunda ise Liverpool ile birlikte yarışan ve grubu ikinci olarak tamamlayan takımlardan Sevilla beşinci muhtemel rakip olarak BJK’nin alternatiflerinden birisi.

F grubunda ise grup lideri olan Manchester City takımını kendi sahasında 2-0 yenmeyi başardığı halde liderliği Manchester City’ye kaptıran Shakhtar, Beşiktaş’ın muhtemel 6. rakibi.

H grubunda ise liderliği Tottenham’a kaptıran bir diğer dünya devi olan Real Madrid grup ikinciliği ile Beşiktaş’ın muhtemel yedinci ve son rakibi olarak kura çekiminde rastlanabilecek takımlardan sonuncusu.

Şampiyonlar Ligi Son 16 Tur Kura Çekimi Ne Zaman?

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu kura çekimi İsviçre Nyon şehrinde 11 Aralık Pazartesi günü Türkiye saati ile 14:00‘da yapılacak.

Temsilcimiz Beşiktaş’ın karşısına çıkacağı rakiple birlikte gelecek maçlar 13-14 Şubat 2018 tarihlerinde ve 20-21 Şubat 2018 tarihlerinde yapılacak. Bu karşılaşmaların rövanş maçları ise 6-7 Mart 2018 ile 13-14 Mart 2018 tarihlerinde yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here