Beşiktaş’ın Cenk Tosun’u Kura Sonrası Gidebilir! Beşiktaş Haberleri

0
45

Beşiktaş haberleri gündeminde takımının genç santroforu Cenk Tosun için gelen transfer teklifleri gün sekmeden artmakta iken teknik direktör Şenol Güneş, Tosun’u takımda istiyor.

Beşiktaş haberleri gündeminin en sıcak transfer isimlerinden olan Cenk Tosun için henüz resmi hiçbir teklif gelmemiş olmasına rağmen sözlü görüşmeler sürekli olarak devam ediyor. Takımın dinamosunun transferine ise teknik direktör Şenol Güneş sıcak bakmıyor ve teknik olarak takımdan ayrılmasını doğru bulmuyor. Geçen RB Leipzig maçında son 10 dakikada takıma katılıp sahaya çıkan Cenk Tosun’un transferi için Kartalnews.com olarak bizlerde sıcak bakmıyoruz. Cenk son 10 dakikada takıma girmesi ile ekip ruhunun daha agresif ve gol arayışına yönelen bir hal aldığını gözlemledik. Yani Cenk Tosun takım arkadaşları için de psikolojik olarak önemli ve etken bir isim ki tüm takımın psikolojisinde önemli bir faktör olabiliyor.

Sözlü olarak Juventus ve Newcastle United takımları ile görüşme sağlayan BJK yönetimi, UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 tur kura çekimi sonrası eşleşecekleri rakip takıma göre Cenk’in transfer konusunu değerlendirecekler. Beşiktaş takımına çok güçlü bir rakip çıkması durumunda transferden vazgeçileceği fakat dişlerine göre bir rakip çıkarsa transferi değerlendirecekleri gündemde.

 

Mirror Gazetesinden Crystal Palace Tosun için 20 Milyon Sterline Hazır İddiası

İngiliz takımlarından Crystal Palace takımının da transfer gündeminde bulunan Cenk Tosun için bugün ki İngiliz gazete manşetlerinden Mirror gazetesinin manşeti çok konuşuldu. Mirror gazetesi Beşiktaş takımının genç santroforu Cenk Tosun için Crystal Palace takımının teknik direktörü Roy Hogson tarafından Christian Benteke ile birlikte takım içerisinde rekabete girecek olan başka yıldız arayışında Cenk’i belirledi.

Cenk Tosun Dünya Takımlarının Transfer Listesinde

BJK’nin genç yıldızı Cenk Tosun için Juventus ve Newcastle United ile sözlü görüşmeler gerçekleştiren Siyah Beyazlı yönetim için güçlü ticari adımlar atılması açısından bu transferin masada olması da mantıklı elbette. Fakat takıma ayrıcalık kazandıran bu golcü futbolcunun son 16 tur kura çekimi sonrası veya devre arası transfer sezonunda gönderilmesi durumunda takımı yeniden toparlayana kadar kaybedilen zamanı telafi edememekte söz konusu. Süper Lig ve Şampiyonlar ligi karşılaşmalarından bir adamın eksikliği yüzünden kaybedilecek olan psikoloji ve performans açıkları ile başarı elde edilemediği takdirde Cenk’in transfer gelirinden çok daha fazla maddi ve manevi kayıplar yaşanacağı da unutulmamalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here