Beşiktaş’a santrafor transferi için Mario Balotelli önerisi Kevin-Prince Boateng’den geldi ve yönetim mali şartların da uygun olduğu futbolcuyla görüşecek.

Beşiktaş takımına geçtiğimiz devre arası katılan Kevin-Prince Boateng yönetimle maaşında ki indirim için görüşmeleri tamamladı. İlk başta indirime gitmeyi kabul etmeyen Alman yıldız daha sonrasında 1.7 milyon euro olan maaşının 1.2 milyona indirilmesine 2 yıllık sözleşme şartı ile peki dedi.

2 yıl daha üst düzey futbol oynayabileceğini aktaran 33 yaşında ki Boateng, forvet transferi için de yönetime bir öneride bulundu. Son zamanlarda dünya basınında ismi birkaç kez Beşiktaş’la anılan ve dünyanın en çılgın futbolcularından biri olan Mario Balotelli ismini Boateng yönetime önerdi.

Boateng Instagram Canlı Yayınında Cenk Tosun'a Naber Lan Dedi
Boateng Instagram Canlı Yayınında Cenk Tosun’a Naber Lan Dedi

BOATENG : MARİO BALOTELLİ İLE GÖRÜŞÜYORUM BEŞİKTAŞ’A GELMEK İSTİYOR

Boateng kendisi ile yönetimin yaptığı toplantıda önerdiği Mario Balotelli için “Onunla görüşüyorum, Beşiktaş’a gelmek istiyor” sözlerini sarfetti.

Mario Balotelli ismi şu anda Galatasaray takımının da transfer listesinde yer alan isimlerden olduğu için Boateng ile yaptığı görüşmede Beşiktaş’a gelmek istediğini belirtmesi yönü belli ediyor.

Beşiktaş'a Santrafor Transferi İçin Mario Balotelli Önerisi Boateng'den Geldi
Beşiktaş’a Santrafor Transferi İçin Mario Balotelli Önerisi Boateng’den Geldi

Ayrıca Boateng tarafından yönetime Balotelli’nin 1.5 milyon euroya oynayacağını ve parayı problem etmeyeceğinin sözünü verdiği de gelen bilgiler arasında. Boaten Balotelli için çok çılgın birisi olarak dursada özünde çok iyi bir insan olduğunu söylemiş ve takıma gelmesi yönünde ısrarcı olmuş. Yönetim ise Mario Balotelli ile gelecek günlerde bir video konferans toplantısı düzenlemiş ve görüşme gerçekleşecek.