Şampiyonlar Ligi’nin dışında kalan Beşiktaş’ta futbolcuların yıllık ücretleri yönetimde fikir ayrılığına yol açtı. Özellikle sezon devam ederken 4 yıllığına anlaşma yenilenen Oğuzhan Özyakup’a sezon başına 2.5 milyon Euro olmak üzere verilecek 10 milyon Euro garanti ücret bazı yöneticiler tarafından çok fazla bulundu. Yönetimde önemli bir kesimden, “Şampiyonlar Ligi’nde değiliz. Bu paralar yok. Ödeyemeyiz de. Ayrıca Oğuzhan’da Arsenal’in yüzde 30 payı var. Yüzde 30 maaş kısıtlamasına Oğuzhan’dan başlayalım” görüşleri yükseldi. Ancak milli futbolcuya 8 ay önceden imza attırıldığı için bu konuda ortada kalındı. Öte yandan yönetimin iyi bir teklif gelirse Oğuzhan ve Tolgay’ı satmayı planladığı da vurgulandı. Başkan Fikret Orman da “Değerini bulan her oyuncu satılıktır” demişti. Ancak şu ana kadar Oğuzhan’a da Tolgay’a da iyi ve ciddi bir teklif gelmediği öğrenildi.

NE YAPTI?
Beşiktaş forması ile 6 sezonda 219 maçta 27 gol atan Oğuzhan, bu sezon 37 maçta ağları havalandıramazken, bu kariyerinde bir ilk oldu. 25 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezon 29 lig maçında 5 gol atıp, 7 asist yapmasına rağmen, bu sezon sadece 4 asist yapabildi.

BİR GÖRŞ: METİN TEKİN
Oğuzhan’dan vazgeçilemez!
Ben Oğuzhan’ın yeteneğine ve futbolculuğuna çok inananlardanım. Ve Oğuzhan’ın yaşını da göz önüne aldığımızda, sadece bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılınamıyor diye değerlendirmek yanlış olur. Çünkü Beşiktaş’ın bütçesi küçülse de hedefi küçülmeyecektir. Bu dönemde de Oğuzhan’a bu kadronun çok ihtiyacı vardır. Artı mali açıdan baktığımızda da kaça satıp, Oğuzhan kalitesindeki bir oyuncuya ne ödeyeceğini çok iyi değerlendirmesi lazım Beşiktaş’ın. Birçok kez çok iyi rakamlar gördüğümüzde, buna Cenk Tosun’un transferi de dahil olumlu bakıyorduk ama takımın içini de böyle boşaltmak Beşiktaş’a ne fayda getirir?

FELLAINI RAFA KALKTI!
Beşiktaş dövizdeki kur artışı ve yüksek maliyeti nedeniyle uzun süredir ilgilendiği Fellaini’den vazgeçti. Şampiyonlar Ligi gelirinden de mahrum kalan Beşiktaş daha az maliyetli oyunculara yönelecek.

GOTOKU SAKAİ’YE GÜNEŞ VETOSU
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Hamburg’un kaptanı sağ bek Gotoku Sakai’yi, “Hücumda çok zayıf. Daha iyi alternatifler olmalı” diyerek veto etti. Siyahbeyazlılar yurt içinde de sağ bek arayışını sürdürüyor.

EGE BÖLGESİ’NDEN 5 KARTAL FİNALDE
Vodafone ve Beşiktaş’ın ortaklaşa hayata geçirdiği, dünyanın ilk dijital scouting (futbolda yetenek avcılığı) projesi Geleceğin KaraKartalı’nda Ege Bölgesi elemeleri tamamlandı. Elemeleri geçen Berk Uslu (10), Ege Dinç (10), Barış Diler (13), Yiğit Zeydan (13) ve Eren Yılmaz (12), İstanbul’daki finalde mücadele edecek.

SERKAN REÇBER RESMEN TAMAM
Beşiktaş’ın uzun süredir gündeminde yer alan eski futbolcu Serkan Reçber ile anlaşma sağlandı. Scout sisteminin başına geçen ve altyapı koordinasyonundan sorumlu olacak Reçber, Metin Albayrak’a bağlı çalışacak.

BUGÜN NELER OLDU