Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, yönetimi devraldıkları döneme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. O dönemi şu anda yaşanan coronavirüs günlerine benzeten Dalgakıran, eski yönetime gönderme yaptı.

Beşiktaş Dibe Vurmuştu

Coronavirüs salgınının Beşiktaş’ta bir değişiklik oluşturmayacağını söyleyen Adnan Dalgakıran, yönetimi yeni devraldıkları günlerde Beşiktaş’ın dipte olduğunu açıkladı. Dünya devi futbol kulüplerinin bu süreçten çok etkilendiğini belirten Dalgakıran, Beşiktaş’ın durumunu şimdilerde virüs salgını yaşayan dünya ülkelerine benzetti. Futbolun ticari amaçla kullanılıyor olma güdüsünün bu süreçte yok olacağı konusunun üstünde duran Adnan Dalgakıran, Beşiktaş’ı güçlendirmek için farklı planları olduğunu belirtti.

Maaşları Aşağı Çekebiliriz

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, futbolculara verilen yüksek ücretlere de değinerek, gerekirse maaşların aşağı çekileceğini açıkladı. Ahmet Nur Çebi’nin yenilikçi ve öncü fikirlere açık bir başkan olduğunu söyleyen Dalgakıran, artık gündemi takip etmeyeceklerini gündemi oluşturacaklarını açıkladı. Bunu yapmak için ise iş birliği kültürünü gündeme getireceklerini ifade etti. Türkiye’de futbol adaletsizliğini ortadan kaldırmak için herkesi başlangıç noktasına çekip, yeniden başlatmanın şart olduğunu ileri sürdü.