BEŞİKTAŞ YENİDEN ZİRVEYE OYNUYOR YENİDEN DOĞUYOR

0
176
BEŞİKTAŞ YENİDEN ZİRVEYE OYNUYOR VE KÜLLERİNDEN DOĞUYOR
BEŞİKTAŞ YENİDEN ZİRVEYE OYNUYOR VE KÜLLERİNDEN DOĞUYOR

Beşiktaş geçtiğimiz hafta sonu yaptığı Göztepe maçında aldığı farklı galibiyetle taraftarlarının gönlüne serin sular serpti. Tabi bunun en önemli sebebi alınan farklı galibiyet değil takımın şahlanışı olarak görülüyor. Takımda ki eksiklere rağmen giren oyuncuların her birinin yedekte kalan veya sakat olan oyuncuları aratmayacak futbol sergilemeleri çok tartışılıyor. Devre arasında resmen Beşiktaş transferi gerçekleşen Cyle Larin, oyuna girdikten 3 dakika sonra ilk maçında ki ilk golünü kaydetti. Medel harika işler çıkarmaya devam etti. Oyunu ile sürekli eleştiri oklarına maruz kalan Caner Erkin nefis bir performans yakaladı. Talisca da bir gol kaydedip bir de asist yaptı. Vagner Love’un olmayışı bile büyük eksik görülüyordu.

VAGNER LOVE’SUZ BİR BEŞİKTAŞ İSTİYORUZ!

Beşiktaş takımına devre arasında golcü olarak transfer edilen bir diğer isim Vagner Love. Fakat Love takıma gelmesi olaylı bir süreç olmuşken geldikten sonrada bir varlık gösteremeyip arkadaşlarına ve ekibe bir katkı sağlayamadı. Çok kötü bir performans sergileyerek beklentilerin minimum seviyesini bile karşılayamadı. Ardından takıma gelmesinden sonra şurdan teklif gelseydi giderdim, burdan geldi de olmamıştı gibi açıklamaları da hiç Beşiktaş ruhuna uygun olmadı.

Göztepe maçında ise Love yerine ilk defa forma şansı bulan Cyle Larin ise oyuna girdikten sonra yakaladığı ilk fırsatı rahatlıkla gole çevirmeyi başarabildi. Love da aynı şekilde kaç maçta defalarca kale önünde fırsat bulmuş olmasına rağmen hiçbir şekilde bitirici vuruşlar yapamadı. Sürekli çimenlerde, sürekli yerde kaldı. Sonuç olarak Love’un olmadığı bir Beşiktaş çok daha etkili bir maç çıkardı. Top oynamaya aç, takıma bir şeyler katma hırsına sahip oyunculara Şenol hocanın şans vermesi sezon sonuna kadar olan şampiyonluk yarışında daha makul görülüyor.

JEREMAIN LENS KENDİNİ İSPATLAMAYA ÇABALIYOR

Beşiktaş kadrosunun bir diğer tartışmalı ismi ise Jeremain Lens olarak gündemimizde. Takip edildiği kadarı ile çok iyi niyetli olmasına ve takıma çok şey katmaya çabalamasına rağmen Lens, kendisinin bile iyi olamadığının farkında açıklamalar yapıyor. Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada bile “takıma çok şeyler katmak istiyorum, şimdiye kadar benden bekleneni veremediğimin farkındayım” diyen ünlü futbolcu iyi niyetine rağmen yetersiz kalıyor. Bu konu üzerinde de geçen hafta aynı şekilde maçı tribünden izleyen kaptan Oğuzhan ile sol kanatta birşeyler yapabilmeleri mümkün olabilir mi diye düşünmek gerekli.