Beşiktaş Transfer Haberlerinde Talisca Yerine Paqueta Var!

0
83

Beşiktaş haberleri konusunda en çok konuşulan BJK transfer gündeminde şuan Talisca ile Benfica problemine alternatif olarak Flamengo’dan Paqueta var.

Beşiktaş haberleri ile gündem oluşturan en önemli başlıklardan biriydi BJK transferleri konusu. Bu sıralar Beşiktaş’ın yıldız futbolcularından olan Anderson Talisca için bonservisini elinde bulunduran Benfica takımı ile Beşiktaş arasında ki 25 milyon avroluk anlaşmazlık hala çözümlenemedi. Benfica’nın 25 milyon da ısrar etmesi sonrası BJK kulüp başkanı sayın Fikret Orman’ın bu parayı vermeyiz gerekişe 1 sene daha bekler bedavaya alırız açıklaması sonrasında Benfica tarafından hiçbir indirime gidilmedi.

Benfica Pazarlığı Kızıştırıyor BJK Uzaklaşıyor

Talisca konusunda ki başkan Orman’ın gerekirse 1 sene daha bekleriz bu parayı vermez bedavaya alırız açıklaması karşısında Benfica’nın bonservis konusunda indirime gitmesi beklendi. Fakat bu kararlı açıklama karşısında bile hiçbir indirime gitmeyen Benfica ile Beşiktaş ipleri koparma aşamasın geldi. Bu yüzden 10 numaranın açığını doldurmaya çalışması beklenen BJK’de alternatif arayışlar başladı.

23’lük Talisca Yerine 20’lik Lucas Paquetá Gündemde

1994 doğumlu olan Anderson Souza Conceição yani Talisca ile Benfica yüzünden çıkmaza giren Beşiktaş yönetimi alternatif arayışında bir karara varmak üzere. Daha önce Brezilya turuna başkan Orman ile birlikte çıkan BJK altyapı ve Scout sorumlu yöneticisi Metin Albayrak beraber inceledikleri futbolcular arasından Brezilya takımlarından Flamengo’nun 10 numarası Lucas Paquetá için kulüple görüştükleri ve muhtemel bir transfer söz konusu olduğunda önceliğin BJK’ye verilmesi için Flamengo yönetiminden söz aldıkları biliniyordu. Şu aralar başkan Orman, Paqueta’yı Talisca’nın yerine göreve getirmek ve Siyah-Beyazlı renklere katmak için girişimlerini sürdürecek.

Beşiktaş’ta Kadroda Çatlaklar Oluşacak mı?

Son günlerde konuşulan Cenk Tosun transferi ile birlikte Talisca’nın da yeri boşalırsa Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig maratonunda Beşiktaş büyük zorluklarla karşılaşacaktır. Forvet bölgesinde ki Cenk’in eksikliği takımı hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkileyecektir. Ayrıca ileri ortada çok güzel mücadeleler vererek takımı sırtlayan isimlerden olan ve yer yer gol pozisyonlarına girip gol alanında etkili olan Talisca ile de yeri doldurulmadan Benfica ile girilen anlaşmazlıklar yüzünden futbolcunun takımdan ayrılması bizde büyük yaralar oluşturur. Sonuç olarak Cenk’in takımdan gitmesine razı olmayan teknik direktör Şenol Güneş ile başkan Fikret Orman, takımda çatlaklarla bir maratona soyunacak değiller elbette ama devre arası yapılacak muhtemel büyük değişiklikler ise yeni BJK demektir. Yeni bir BJK’nin de kendi içinde oyuna ve takım ruhuna uyum sağlayana kadar uzun bir zamana ihtiyacı var demektir. Bu sene ise Beşiktaş’ın kaybedecek hiç zamanı yok!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here