Beşiktaş Sompo Japan: 70 – Olimpiakos: 65 TÜBAD Turnuvası Kartal’ın

0
20

Beşiktaş Sompo Japan Olimpiakos TÜBAD turnuvası kapsamında düzenlenen karşılaşmada galibiyet Kartal’ın oldu. Beşiktaş Olimpiakos‘u 70-65 mağlup ederek turnuvanın ilk maçını alarak yoluna devam edecek.

Sinan Erdem Spor Salonu‘nda saat 16:00’da başlayan karşılaşma Beşiktaş Sompo Japan ile Olimpiakos arasında gerçekleşti. TÜBAD kapsamında gerçekleştirilen bu turnuvada Kara-Kartal ilk çeyreği 17-12 galibiyetle kapadı.

İkinci çeyrekte de oldukça çekişmeli bir mücadele vardı. Olimpiakos sürekli olarak isabetli basketler atarak öne geçme mücadelesi veriyordu ama Beşiktaş ise maçtan kopmamak niyetindeydi. Art arda attığı sayılar ile rakibini yıpratan ekibimiz ikinci çeyreği de 32-31 olarak 1 sayı farkla galip kapattı.

Üçüncü çeyrekte ise git gide artan çekişmeler neticesinde rakip takım Olimpiakos baskılarını oldukça artırarak takımımız karşısında bu çeyrekte üstünlük kurmayı başardı. Ekibimizin verdiği karşılıklar bu çeyreği galip olarak kapatmamıza yetmeyince 3. çeyrek 48-47 Olimpiakos’un üstünlüğü ile noktalandı.

Son çeyrekte ise galibiyet kararlı olarak sahaya çıkan Beşiktaş takımımızın baskıları ve isabetli atışları ile takım oyuncularımızın koordineli paslaşmaları sonuç verdi ve TÜBAD turnuvasının gülen takımı olarak Beşiktaş Sompo Japan ekibimiz rakibini 70-65 mağlup ederek maç sonucunu tayin etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here