Beşiktaş Paradan Çok İtibar Kazandı!

0
29

Beşiktaş takımın UEFA Şampiyonlar Ligi son maçında RB Leipzig galibiyeti sonrasında basında ve sosyal medyada en çok dillendirilen kasasını şişirdi kelimesinden başka hiçbir şey duyamaz olduk. Ama iş bu değildi!

Beşiktaş Şampiyonlar ligi son 16 turuna kalarak gerçekten çok büyük bir başarıya imza attı. Kulübün uluslararası arenada ismini duyurması ile birlikte tüm dünya spor otoriteleri de BJK‘den bahsetmeye ve ESPN gibi büyük spor kanalları röportaj yapmaya can atmaya başladı. Avrupa yada futbolun çok sevildiği ülkelere gidip Türkiye dediğinizde size verilecek olan cevap Galatasaray’dı. Son yıllarda ki Türkiye futbol takımlarımızın gerek problemlerden gerekse aksaklıklardan dolayı dünya kamuoyunda konuşulamıyor olmasına kimse aldırış etmiyor mu acaba? Bu kadar işi ekonomiye yada paraya vurmak saçmalıktan başka ne ki? Başarı varsa zaten ekonomi güçleniyor. Sponsor olmak isteyenlerden tutun daha sayısız imkan başarı ile birlikte ayağınıza geliyor.

Dünya Beşiktaş’ı Konuşuyor

Geçtiğimiz sezon üst üste 2. kez şampiyon olarak Süper Lig maratonunu tamamlayan Beşiktaş, bu sene sezon başı olan Eylül’den beri UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi (UCL) başarıları ve güzel futbolu ile göz doldurarak dünya kamuoyunun gündemi haline geldi. Geçtiğimiz hafta yapılan Beşiktaş Galatasaray derbisinde yaşanan sahnelerden biri de derbiyi izlemeye gelen turistlerden Beşiktaş forması ile gelenlerin olmasıydı. Bu durum bizlere dünya kamuoyundan gelen ve çeşitli spor kulüplerinin sosyal medya paylaşımlarına bile baktığımızda gözümüze çarpan “Beşiktaş” ın konuşuluyor olması ve Chelsea‘den tutun diğer dünya devi takımlara kadar “Beşiktaş gibi güçlü bir rakibimiz olmasını istiyoruz” cümlelerinin kurulmaya başlaması para için değildi. Beşiktaş‘ı bir dünya kulübü yapmaya çalıştığını ifade eden başkan Fikret Orman, göreve geldiğinden beri bir enkaz olarak devraldığı kulübü bu aşamalara kadar teknik heyet ve futbolcularla birlikte başarabildiyse bu para ile olacak iş değildir. Paranın arkasına gücü ve aklı koymayanların sonu sadece hüsran olmuştur. Burada başkanın ideolojisi ile birlikte takımın yeniden bir ruh kazanarak sahaya kazanmak için çıktığını görmemek akıl işi değil. Ekonomi odaklı olarak bir futbol takımı düşünen bir kafa yapısı ile ilerleyen bir BJK kulübü seyretmiyoruz, seyretmekte istemiyoruz. Çünkü zaten başarıya odaklanmış olarak sahaya çıkan bir Beşiktaş izlediğimizde ve sonuçlar başarılı olduğunda ekonomi kendiliğinden çözülüyor.

Şenol Güneş’in Büyük Katkısı

Takımın başına sayın Fikret Orman tarafından getirildiğinden beri büyük ölçüde çok doğru kararlar ile takımı yeniden bir kazanma ruhuna sokarak revize eden BJK teknik direktörü Şenol Güneş, bu başarılarn mimarlarından birisi. Oyuncularla olan diyaloğu ve sürekli olarak takımı diri tutma çabaları ile transfer sezonlarında ki en stratejik kararları ile ekip ruhunu kaybetmeden ilerlemeye çalışıyor. UEFA Şampiyonlar Ligi maçları öncesi kendisi ile yapılan röportajlarda Beşiktaş ismini tüm dünyaya duyurdukları ise kendilerine yöneltilen basıl bu kadar büyük olabildiniz gibi benzeri sorularla kulübün dünya çapında bir şöhretinin oluşmaya başladığını gösteriyor. Umarız son 16 tura kalan Beşiktaş tüm maçlarından büyük başarılar elde eder ve Süper Lig’de de zirveye doğru tırmanarak Türkiye ve dünyaya güzel bir futbol sunar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here