Beşiktaş Nagatomo transferi balondan ibaret bir haber ve itibar edilmemesi gerekli olduğu da mantıken ortada olan bir söylem.

Beşiktaş gelecek sezon transfer hazırlıklarını şimdiden yapıyorken birçok yalan haberle birlikte asparagas ve akla sığmayan manşetlerle de karşılaşıyoruz.

Beşiktaş takımı ekonomik olarak elinde ki futbolculardan indirim talep edip, ücreti yüksek olanları satma yada sözleşme fesih yolları arıyorken pahalı futbolculara yönelmez. Özellikle de yabancı futbolcu transferinde Beşiktaş’ın çok aceleci olmayacağı ve mümkün olduğu kadar kadroya altyapı ile yerli oyunculardan takviye yapacağı malum.

YUTO NAGATOMO TRANSFERİ BALONU

Yabancı futbolcu olarak sol bek için ismi geçen Yuto Nagatomo ise şuanda Galatasaray takımında kadro dışı ve yıllık ücreti 2 milyon euro.

Beşiktaş Nagatomo Transferi Balondan İbaret
Beşiktaş Nagatomo Transferi Balondan İbaret

Beşiktaş ise 1,250 bile alan futbolcularına 750 bin teklif ediyor. Yani Nagatomo‘nun Beşiktaşla değil iyi kötü Galatasarayla gönül bağı olduğuna göre gelipte Beşiktaş’a bedavaya imza atması beklenemez. Beşiktaş‘ın da yüksek ücret vermesi beklenemeyeceğine göre bu konuyu kim çıkardı, niye çıkardı sorusu gündeme gelir!