Beşiktaş Kan Kaybediyor ve Şansı Onu Bırakmıyor – BJK Haberleri

0
19

Beşiktaş haberleri ile gündemi sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Fakat bu sezon Beşiktaş‘ımız gerçekten çok puan kaybediyor ve lig de ki rakiplerinin puan kaybetmesi ile ancak zirve yarışında tutunabiliyor. Şampiyonlar liginde çok iyi performans sergilemesine rağmen bu maçlar bile teknik olarak ele alındığında ve maçlar gözden geçirildiğinde yine başlığımızda da belirttiğimiz gibi şansın Beşiktaş’tan yana olduğu daha ağırlıklı olarak görülecektir.

 

ŞANS KAPIYI BU SENE DE ÇALACAK MI?

BJK yönetiminin sezon başında takımı, süper lig de ve şampiyonlar liginde şampiyonluğa taşıyacak bir kadro oluşturmak gayreti ile yaptığı transferler sonucunda, Beşiktaş taraftarının tam olarak beklentileri karşılanmamıştı. Fakat forvet eksikliği hep göze çarpan nokta olmuştu ve Aboubakar gibi bir futbolcu bize göre çok abartılmıştı. Gelen gideni aratıyor sözü adeta vücut bulmuştu ve takımın 2 sezon önce anlaşamayarak gönderdiği Alman forvet Mario Gomez ile yaşadığı sezonda ki performansı 2 sezondur göremiyoruz. Gomez’in karakteri, kişiliği filan apayrı olaylar fakat gol alanında etkili olabilecek santraforlara ihtiyaç olduğu kesin. Bu sezon gerçekten yıldızı parlayan ve gittikçe kariyerinde zirve yapan bir Cenk Tosun görüyoruz fakat orta saha ve defans tarafına baktığımızda, genel olarak Beşiktaş maça başladıktan kısa bir süre sonra çok büyük bir efor kaybı yaşayarak nefes nefese kalıyor ve maçın kalan dakikaları kendi sahasında geçiyor. Bu sırada yakaladığı fırsatlarla ileri çıkabilirse orada Atiba veya Cenk ile golü bulabiliyor. Bu performans kaybını teknik direktör Şenol Güneş’in takımı motive ederek yeniden artıya çevirmesi ve sahada gerçekten yorulmak nedir bilmeyen bir azimle gol arayışına çıkan ve gelmekte olan gollerin önünü kapayan bir takım ortaya koymalı. Aksi halde bu şekilde maçlar kaybederek ve rakiplerinin de maç kaybetmesine bel bağlayarak futbol tadı vermiyor ne yazık ki.

 

BJK PORTO MAÇI ÖNEMLİ BİR GRAFİK OLABİLİR

Beşiktaş’ın yarın yine kendi evinde oynayacağı Şampiyonlar Ligi G Grubu Porto ile yapacağı maçı da yakından analiz etmek lazım. Öncelikle Beşiktaş’ımıza başarılar diliyoruz, umarız bu maçı da alarak gruptan çıkar ve ülkemizi en iyi şekilde avrupa da temsil eder. Bizler maçın genel seyrini ve Beşiktaş’ın rakibi karşısında ki direncini çok yakından izleyeceğiz. Çünkü bu anlardan itibaren takımın oynayacağı her maç, takım içinde ki dirilişi ve yükselişi de gözler önüne serecek. Adam adam, maç maç yükselişler olmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here