Beşiktaş Hazırlık Maçlarında İspanya’da NaGalip

0
15

Beşiktaş takımımız gerek stoper eksikliği, gerekse defansta yaşanan üzücü olaylar ile hazırlıklarda kötüye gitti. İyi bir performans ortaya koyamayan Siyah-Beyazlı kartalımız adeta nazara gelmiş gibi bu sezon da defansta sıkıntılar yaşıyor. Geçen İspanya hazırlık maçında ilk yarının 36. dakikasında sahadan sekerek ayrıldığı gözlemlenen Gökhan Gönül taraftarları üzüntüye boğdu. Görevini Andreas Beck‘e devreden tecrübeli futbolcunun yaşadığı bu talihsizlik takımın kötü gidişinde etkili olduğu için taraftarların üzülmesine sebep oldu.

 

DEFANSTA AKSAKLIKLAR HALA VAR!

BJK takımımızın son olarak karşılaştığı Las Palmas takımına karşı da mağlubiyet alması defansın aksaklığını göz önüne serdi. Geçen 4 hazırlık maçında kalesinde toplamda 12 gol gören Karakartal’ın en büyük zaafiyetinin defans olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz maçında da ilk yarıyı 1-0 galip tamamlamasına rağmen 4-1 mağlup olarak ayrılan Beşiktaş’ta çözümler aranıyor. Teknik direktör Şenol Güneş‘in milli takıma gitmesi söylentileri ile stresin arttığı takımımızda son dakika da olaya el koyan başkan Orman bu konuyu da kapatarak takım içi huzursuzluğu yatıştırdı.

TAKIM İÇİNDE UYUMSUZLUK VAR MI?

Las Palmas maçında gol atağına çıkan Siyah-Beyazlı takımın santraforu Cenk Tosun’a pas vermekte az bişey geciken Ryan Babel ile aralarında çıkan ufak münakaşa bazı akıllarda takım içi uyumsuzluk mu var sorusuna sebep olmuş. Bilindiği gibi futbol oyununun yüksek stresli dakikalar içermesi sebebi ile bu tür hadiselerle çok karşılaşıyor. Ufak tefek tatsızlıklar takımın uyumunun bozulduğu göstermez. Aksine idmanlarda daha da kaynaşan futbolcuların ileride ki maçlarında daha da kaynaşmaları genelde saha içi münakaşalar ile başlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here