Beşiktaş durdurulabilecek mi?

0
20

Belki iddialı bir başlık oldu ancak son iki sezona baktığınız zaman rakiplerini geride bırakan bir Beşiktaş görüyoruz. Aslında Beşiktaş taraftarı böyle şampiyonluklara pek alışkın bir takım değil. Hele ki üst üste gelen şampiyonluklara. Beşiktaş şampiyon olur ancak uzun zaman aralar verirdi. Peki şimdi ne değişti de Beşiktaş arka arkaya şampiyon oluyor.

Aslında bu sorunun cevabı basit. Beşiktaş sistem takımı oldu ve gerçekten iyi idare ediliyor. Özellikle Fikret Orman başkanlığında muhteşem işler yapılıyor. Şenol Güneş hoca da takım ile iyi bir hava yakaladı ve güzel bir kadro ortaya çıktı. İki sezonun ardından özellikle Fenerbahçe takımı çok ciddi transferler yapmaya başladı. Transfer bombaları ardı ardına geliyor. Galatasaray’da şuan bulunduğu ekonomik krize rağmen bu yarışın içerisinde olmak isteyen bir diğer takım. Bu sene özellikle Fenerbahçe’nin çok etkili olacağını düşünüyorum. Hele Türk antrenör ile anlaşmaları ve bu ismin Aykut Kocaman olması şampiyonluk yolunda artı bir değer olarak gözüküyor.

Yani bu sezon Beşiktaş geçtiğimiz iki yıla nazaran şampiyonluğu kolay olmayacak. Yine şampiyon olabilir ancak daha dirençli rakipleri olacağı aşikar. Sezon başına dönersek özellikle Fenerbahçe ilk haftalarda kaybettiği puanlardan sonra daha lig başlarında şampiyonluktan uzaklaşmıştı. Galatasaray’a baktığınız zaman kadrosunda kalitesizlik var. Aslında oyuncular iyi ancak, nerede sorun var ise takım bir türlü işlemiyor.

Düşünün Başakşehir takımı şampiyonluk yarışı verdi. Asla Başakşehir’i küçümseme olarak söylemiyorum yanlış anlaşılmasın bu sene muhteşem bir performans ortaya koydular. Bulundukları yer kesinlikle bir tesadüf değil. Tüm rakiplerine karşı galibiyetleri olan bir takım. Ancak demek istediğim Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yokluğunda ön plana çıkan bir Başakşehir ekibi var. Bunu da kimse yadırgayamaz.

Yeni sezonda tekrar Beşiktaş’ın şampiyon olmasını isterim ancak, işler hiçte kolay olmayacağa benziyor. Bakalım sezon başlayınca nasıl bir tablo ile karşı karşıya kalacağız.

 

Suat TEKİN

s.tekin@kartalnews.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here