Kulüplerimizin birçoğu borç batağındayken üzerine bir de koronavirüs eklenince, durum daha da içinden çıkılmaz bir hal aldı. Beşiktaşlı yönetici, Mesut Urgancılar, Instagram üzerinden açıklamalarda bulundu ve koronavirüs sebebiyle düşen gelirlerden yakındı.

Kulüplerimiz Borç Batağında

Futbolumuzun iyi yönetilemediği öteden beri en çok konuşulan konuların başında gelmektedir. Özellikle kulüplerin mali açıdan yaşadıkları dar boğazlar, kötü yönetimin bir sonucu olarak kabul edilmektedir.

Şimdi buna bir de korona pandemisi eklendi. Futbol ligleri, süresiz olarak ertelenince, kulüpler, ciddi bir gelir kaybı yaşadılar. Beşiktaş Kulübü yöneticisi, Mesut Urgancılar, Instagram hesabı üzerinden bu konuya değindi.

Pandemi Gelirleri Buharlaştırdı

Mesut Urgancılar, koronavirüs pandemisi sebebiyle 20 günde gelirlerinin, % 25’ini kaybettiklerini söyledi.

Urgancılar, göreve geldiklerinde Beşiktaş’ın borcunun 2,9 milyar TL olduğunu belirtti. Urgancılar, pandemi olmasa bile, 56 milyon Euro olan bütçeyi, 30-35 milyon Euro seviyesine indirmeleri gerektiğini vurguladı.

Ancak küresel pandemi nedeniyle ligler ertelenince, %25 gelir kaybı yaşadıklarını ve bütçe kısıtlamasının zorunlu olduğunu söyledi.