Beşiktaş Anderson Talisca’yı Göndermeye Niyetli Değil

0
31

Beşiktaş transfer haberleri ile gündemi en çok saran isimlerden biri olan Brezilya’lı futbolcu Anderson Talisca, kendisine kiralık olarak geldiği ve bonservisini elinde bulunduran Benfica‘nın Çin teklifine ne dedi? Beşiktaş yönetimi ise transfer meselesini soğuk kanlı olarak karşılıyor ve hesap kitap meselesine dayalı olarak konuya yaklaşıyor. Anderson Talisca ise Benfica ile Beşiktaş arasında varılacak karar sonucuna göre mi yoksa istediği şekilde mi davranacak bunlar merak konusu!

Anderson Talisca’dan Çin İsyanı!

Beşiktaş‘ta kiralık olarak forma giyen Brezilya’lı yıldız futbolcu Anderson Talisca, kendisine Çin kulüplerinden Changchun Yatai takımının teklifine sıcak bakmıyormuş. Son gelen haberlere göre Benfica’nın Beşiktaş takımından Anderson Talisca’yı Changchun takımına transferi için masaya oturarak ilettikleri teklife Talisca sıcak bakmamış. Beşiktaş yönetiminin ne dersin sorusuna “Benim Çin’de ne işim var? Daha 23 yaşında ve kariyerimin en güzel dönemindeyim. Beşiktaş’tan ayrılmak istemiyorum. Burada kalıp bu sene sonunda da şampiyonluğu kutlamak istiyorum. Ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi’nde BJK’ye çok şey katmayı da hedefliyorum. Daha sonra Avrupa’nın büyük kulüplerine gitmeyi planlıyorum” dediği bilgisi geldi.

Beşiktaş Yönetimi Transfere Sıcak Bakıyor mu?

Beşiktaş kulübünün başkanı ve transferden sorumlu isim başkan Fikret Orman ise, Benfica’ya sıcak bakabilir. Çünkü Benfica yöneticileri Çin kulübü Changchun takımının 30 milyon euro teklifini kaçırmak istemiyor. Bu teklif karşısında ise Beşiktaş’la aralarında olan kiralık sözleşmesine istinaden satış olması durumunda, satışın %20’sini BJK‘ye vermeliler. Fakat %20 bedeli 6 milyon euro yapan Anderson Talisca‘nın bonservis bedelini Benfica artırarak Beşiktaş takımına 10 milyon euro önerdi. Bu teklif ise transfer gündemini henüz sıcak tutan Beşiktaş için dah ucuz fiyatlara kaliteli bir futolcu daha alabilmek anlamına da geliyor. Cenk Tosun’un Avrupa transferi sonrasında bu günlerde kardeş takım Alanyaspor’un golcüsü Love ile temas kuran Beşiktaş yönetimi bu trasnferi sonlandırma noktasına geldi. Ancak Talisca‘yı da göndermesi durumunda yeniden kadroyu güçlendirmek adına bir transfer daha yapmak zorunda kalacak. Talisca’nın yerine Benfica’dan gelen cazip teklif karşılığında anlaşma olur ve Talisca’da evet derse Beşiktaş hızlıca yeni bir futbolcu arayışına girecek. Bu noktadan sonra BJK ile 1 yıllık daha sözleşme süresi bulunan Anderson Talisca ile 25 milyon euro satın alma bedeli bulunan ikili anlaşırlarsa Çin transferi gündeme gelir. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir spor programında Talisca için konuşan başkan Fikret Orman, Benfica ile sözleşmemizde 25 milyon satın alma opsiyonu var. Ancak biz bu rakamları ödeyemeyiz. Farklı bir anlaşma zemini bulursak Talisca bizde kalmaya devam eder. Ama olmazsada dünyanın sonu değil sözlerini kullanmıştı. Bu noktadan sonra karşılıklı olarak duygusal yaklaşımlar sergileneceği bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here