Bazı büyük spor gazeteler Çebi yönetiminin altını oymaya başladı ve bu konuya ise direkt olarak eski başkan Fikret Orman’dan kalan borçlarla girdiler.

Beşiktaş kulübünün yeni yönetimi göreve gelir gelmez kucağında bulduğu borç birikimi ile birlikte kendisini istemeyen bazı büyük spor gazetelerinin manşetlerine taşınmaya başladı. Bu manşetler ise alacakları olan personele dair iç karartıcı haberlerle dolu olarak basına yansıyor.

KULÜP ÇALIŞANLARININ KAPILARINA İCRA DAYANIYOR HABERİ

Evet, yanlış okumadınız. Atılan manşetlerin altına “bazı kulüp çalışanları maaşlarını alamadığı için kapılarına icra dayandığı bilgisi dolaşıyor” diyerek delilleri olmayan iç karartıcı cümleler yazıyorlar.

Bunu okuyan taraftar ve sporsever ise doğrudan ödeme sözü veren yeni yönetime yüklenerek “siz de bu işi yapamıyorsunuz, kulübü daha çok batağa sokuyorsunuz” diyip yönetime yüklenir.

GELEN YÖNETİM BORCUN FARKINDA OLARAK GELDİ

Göreve gelen yönetim, eski yönetimin bıraktığı borcun farkında olarak ve kaynaklar oluşturmaya çalışarak göreve geldi. Ve bazı ödemeler yapıldı ve yapılmaya devam edileceği sözü verildi. Ancak yaşanan gelişmeler zaten ekonomik sıkıntıyı beraberinde getiren bir süreci yaşatırken üstüne üstüne kara haberler bu camiaya şampiyonluk yolunda büyük yara verir.

KAPISINA İCRA GELEN ÇALIŞANI YÖNETİM MADUR ETMEZ

Beşiktaş yönetiminde kim olursa olsun, kulüp çalışanlarından birisi gidip “efendim zor durumdayım, maaşımı da alamıyorum, kapıma icra geldi” dese, orada bulunan yöneticiler için bu şeref meselesi olur. O kişiyi mutlaka sıkıntısından kurtarırlar. Nede olsa bir çalışan bir futbolcu kadar kulübe mali yük olmaz. Bu kadar saçma sapan haberleri yapmak neye hizmet ediyor acaba?