Barselona, ​​Clement Lenglet ile beş yıllık anlaşmayı kabul etti

0
38

Sevilla’da ezici bir sezonun ardından, Clement Lenglet, Barselona ile daha parlak bir geleceğe yöneldi. Sun ve Mundo Deportivo da dahil olmak üzere birçok kaynağa göre, Barselona Fransız merkezi ile beş yıllık bir anlaşma üzerinde anlaştılar.

Haberlere göre, Barcelona temsilcileri, Lenglet’in ajanlarıyla buluştu ve 22 yaşındaki La Liga şampiyonlarına taşınması için bir anlaşmaya varıldı. Fransız, hâlâ Blaugrana ile başlatılmış bir garantinin olmayacağı bilgisi içinde hareket etmesini istiyor.

Sevilla, son yıllarda en iyi sezonuna sahip olmasa da, Lenglet, performans göstericilerinden biriydi. Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United’ı yenerek, büyük sahneyi tutabildiğini ve Romelu Lukaku ve Alexis Sanchez’in sessizliğini koruyabildiğini gösterdi.

Bu haberle Samuel Umtiti’nin geleceği daha da şüpheye düştü. Henüz Barcelona ile yeni bir anlaşma imzalamak için, Manchester United ve Jose Mourinho bilinen hayranları vardır. Bölgede 60 avro olduğuna inanılan bir sürüm de aynı zamanda yerine getirilmeye istekli. Yine de, Lenglet’in neden kendi arkadaşlarıyla birlikte takıma sığabileceğine inanmak için bir sebep yok. Kasım ayında 33 yaşındaki Thomas Vermaelen ve bir sakatlık yaşadığı zaman, kulübünde geçirdiği süre kısa bir geri sayımdır. Gerard Pique için bir halef için ihtiyaç da şimdi 31 ispanyol ile bir sır değil, o önümüzdeki birkaç yıl gibi az ve daha az özellik olacak.

OKUYUN: Real Betis 2-2 Sevilla: El Gran Derbi, Avrupa futbolunu ziyaretçilere çekiyor

Matthijs de Ligt, geçen süre içinde Barcelona yönetim kurulunun ilgi odağıydı, ancak 18 yaşındaki futbolcuların ilk futbol takımını talep ettiğine inanılıyor – Barselona’nın söz veremeyeceği bir şey var. Lenglet, her durumda daha ucuz bir alternatif olarak görülmektedir. Verilmiş, o üç yaş büyük ama o İspanya’da son iki mevsim kendini kanıtlamıştır. Ayrıca, Ligt’in, Manchester City’in ücretsiz olarak Hollandalılar için harcamaya istekli olduğu bildirilen, Ligt’in 50 milyon avroluk bir bedeli olduğu anlaşılmaktadır.

Lenglet’in, 35 milyon avroluk bölgede bildirilen bir satın alma şartı olması nedeniyle, Barcelona bunu ödemeye hazırdır. Barselona kurulu, bu yaz herhangi bir satış yapılmadan önce harcanabilecek 60 milyon Avro olduğunu iddia etti. Andre Gomes ve Paco Alcacer’in çıkış kapısını bulması beklenirken, başka bir yere daha fazla para harcanacak. Lenglet’e 35 milyon avro, Ernesto Valverde’nin yaz için hazırladığı planlarda çok ağır bir şey yapmaz. Nancy’den Ocak 2017’de 5.5 milyon avroya imza atan Sevilla, böylesine kısa bir zamanda da böyle bir ciro elde etmekten mutluluk duyacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here