Barselona, ​​Movistar Estudiantes’ı yenerek ve sadece on dakika boyunca çalışarak WiZink Center’da kaybedilen çizgisini kırdı . Azulgrana, Madrid pavyonunda altı ardışık mağlubiyetle bağlantılıydı, ikisi Real Madrid’e karşı, dördü de dokuz gün sonra uçuş yapmayan bazı öğrencilere karşı. Bu sadece yenilgiler değil (toplamda altı için dört sırada), ama bunun birçok oyuncu için çok büyük olduğu hissi. Ne Gentil ne de Brizuela, ihmal ve kopukluk gibi dramatik anlardan geçen bir grup kuramaz. Öz-sevgi, sadece orkestranın teknede kaldığı zaman gelir. Korkutucu bir endişe eksikliği var.

Savunma, marj üzerinde bir çalışma konusudur. Ne olduğunu anlamak için doktora yapmak gerekiyor. Zamanın geçişiyle gelişmeyen günlük bir trajedidir. Barcelona 20 dakikada 51 sayı attı . Geçtiğimiz hafta sonu Zaragoza aynı dönemde 48 yaptı. Son dört kayıpta, yarım saatte ortalama 48 puan elde edildi. Berrocal fiziksel ve zor oynamak istedi. O (her zamanki gibi) yerine getirilmemesi ve iki çeyrek sonra, Pesiç- oyun sonunda bir 84-101 oldu inandırıcı 30-51 ile zafer bağlamıştı. Bu alanda yaygın bir sorun da zaaf sahiptir: Tomic, Singleton, Seraphin ve Oriola ilk iki periyoddan sonra 32 sayı olarak gerçekleşti. 22 dakika içinde Tomic şişti ve 18 sayı mükemmellik fırça ve 21, iki değerleme 10 9 çarptı.

Hırvat, başlangıçtaki mutlu kolektif saldırıdan önceki duvardı. Jankoviç’in vurmasıyla Estu, Nik Caner-Medley (18-15) tarafından üçlünün ardından en yüksek seviyesine ulaştı. İkinci çeyrek öncesi 2-11 (19-26), kolej tabutunun ilk çiviydi. İkincisi, mahkemede Heurtel ile geldi. Fantastik fransız Sadece mavi yanılsamaları patlattı: Barselona’nın on iki asistanından yedisi, isminin kazınmış olduğunu gösterdi . Dokuz, 17 puan ve 21 değerleme ile bitirdi. Temel olarak Tomic’le beslendi, ancak kimse tamamlanmayan bir partiye katılabilirdi: Azulgranas Real Madrid lehine liderliğini kaybetti … ve önümüzdeki pazarda bir klasik var.

Geçişlerinden üçü ikinci 10’u (25-35, dk.15) koydu ve Oriola yarım saatte (30-51) bariyeri aştı. Küçük bir okul reaksiyonuna rağmen (her şey kaybolduğunda dediğimiz gibi) ve Clavell’in makyajına (19 puan) rağmen bitiş noktası. Sarayın sessizliği, mahkemede yeni bir öğrenci kadrosu gören bir partiyi reddetti: Andrei Grytsak. Ukraynalı üçlüyü attı, 29’unun dokuzuncuları okul yöneticileri tarafından denendi . Barselona% 50’yi aştı (20/11). Başka bir detay Öğrenci tabutunda üçüncü çivi.

Pesic: “Çok iyi karakter gösteriyoruz”

Svetislav Pesiç Barcelona antrenörü Lassa, Movistar herkes için 84-101 öğrenciler “çok iyi bir karakter gösterdi” yolda oyuncularını zaferi sonrasında yaptığı ve ekip olarak “oynadılar.”

biz hazırlanırken biz konsantrasyon ve çalarken “, oynadığımız üçüncü ve dördüncü çeyrekte kazanamadı rağmen bir basketbol çok güçlü. bizim savunma ve oyuncuların tepkisini değiştirmek O iyi, ve bu koç “, pozitif bir basın toplantısında söyledi.

Bu hafta iki ev galibiyetinden sonra geri döndüğünü açıkladı “iyi bir duyguyla” sadece sonuçlardan dolayı değil, her şeyden dolayı onların oyuncularının katkıda bulunduğunu her iki taahhüt de.

Parti öğrenciler süreklilik Bazı kere yoksun ama söylemeden önce o onlar ilk iki çeyrek her iki başarıyı tekrarlayacak yaptığı gibi oynamaya devam edersen Euroleague’de olduğu gibi lig.

“Onun hatırlatarak, altı yeni oyuncular var ve, uyarlamak zorunda ve biraz zaman alır, ama biz çok iyi oynadık gibi görünen bir durumdayız, İyileştiriyoruz ve bu takımın potansiyel ‘ı ile hala çok daha iyi oynamamız gerektiğini düşünüyorum. “