Aykut Kocaman’dan önemli açıklamalar

0
37

YARDIMCILARIM DEĞİŞMEYECEK

Şuan için Fenerbahçe ile ilgili herhangi bir problem yok. Yarın sonlanarak imzaların atılacağını düşünüyorum. Yardımcılarım da herhangi bir değişiklik olmayacak. Aynı ekibimle yola devam edeceğim. Yardımcılarım ile yakaladığım başarı bir çok şeyi doğaçlama yapmamızdan kaynaklanıyor. Tabi ki bu yüzde 100 avantaj değil. Ancak bugüne kadar ekibimle güzel bir ambiyans yakalayarak başarılı olduk.

GEÇEN SENE GELECEKTİM AMA…

Pereira’nın takımdan ayrılmasından sonra Fenerbahçe benimle temasta bulundu. Bende Fenerbahçe’ye dönmek istemiştim ancak o zaman bu doğru değildi. Konyaspor Avrupa’ya gitme hakkı elde etmişti. Kulüp takım yapılanmasını her şeyini benim isteğim doğrultusunda yapmıştı. Onları yalnız bırakmak doğru bir davranış olmazdı. O zaman Fenerbahçe’ye gelmem uygun değildi. Fenerbahçe kulübü de bu kararıma son derece olumlu yaklaştı.

AZİZ YILDIRIM İLE GÖRÜŞMEM OLDU

Sayın Başkan ile hafta arası bir görüşme imkanımız oldu. Başarılı olmak için neler yapmamız gerekiyor bu konular hakkında görüştük. Fenerbahçe camiasında başarılı olabilmek adına elektrik alıyorum. Konya halkına buradan teşekkür ediyorum. Anlaşmalar nasıl içten ve gelecek adına yapılıyorsa ayrılıklarda bir o kadar kaliteli olmalı. Konya’da bu şekilde oldu.

DEFANSİP OYUN ELEŞTİRİSİNİ APTALCA BULUYORUM

Benim sevmediğim şeyler arasında olmadık saçma sapan yorumlara cevap vermek. Oyun içerisinde ne yapılması gerekiyorsa o yapılır. Savunma ve atağın birlikte oynandığı bir oyundur futbol. Bunu başardığınız zaman iyi bir takım olursunuz. Takım defansif oynuyor bu nedenle başarılı olamıyor yorumlarını aptalca buluyorum. Ben teknik direktörlüğe başladığımdan bugüne her zaman oyunu üçüncü bölgede oynamayı düşünen biriyim. Ancak o bölgede oynamak için iyi organize olarak topu rakibe vermemeniz gerekiyor. Barcelona, Atletico Madrid, Bayern, bu takımları gıpta ile takip ediyorsunuz. Bu takımlar savunma yapmıyor mu? Günümüz futbolunda rakibi iyi analiz ederek ona göre futbol oynamak zorundasınız. Aksi taktirde başarılı olma imkanınız bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here