Avusturya Neuer’in dönüşünde dünya şampiyonu sürpriz

0
28

bir dost Almanya’da Manuel Neuer yine sekiz ay önce yaptığı yaralanma sonrası ilk kez oynadığı Alman kaleci, ikinci yarının büyük bir kısmında Joachin Löw bu köşeye bir Austrian karşı bu cumartesi. Kaybetti

Düzensiz bir Alman takımındaki büyük haber, 16 Eylül’den bu yana sol ayağına ciddi bir yaralanma nedeniyle oyun oynamayan Neuer’in yeniden ortaya çıkmasıydı. Alman milli takımıyla hedefin son görünümü yaklaşık 20 ay önce Ekim 2016’ya kadar uzanıyor.

Almanların düzensiz ve gri bir maçında, Neuer neredeyse tüm eylemlerinde duruş gösterdi ve takımının yenilgisini engellemeyen birkaç meritor durağı yaptı.

Klagenfurt’taki Wörthersee stadyumundaki toplantı 19.43 dakikadan başlayarak, maçın kasıtlı başlangıcını belki de etkilemiş olan bir su kaynağı yüzünden beklenenden iki saat sonra başladı .

Thomas Müller, Mats Hummels ya da Jerome Boateng gibi başlıklar olmadan, maçın oyuncuları daha kısa sürede ölçmek için bir test yatağıydı. Bunlar arasında Freiburg ile birlikte ikinci Bundesliga top topçu olan grevci Nils Petersen de yer aldı.

Löw altında genç yetenekleri gösteren oyunun ilk yarısında, Julian Brandt (Leverkusen) ve Leroy Sané (City) veya Niklas Süle (Bayern Münih) ve Antonio Rüdiger (Chelsea) kanatları öne çıktı.

İlk bölümde Mesut Özil, Sami Khedira ve İlkay Gündoğan çoğunu onlar açık bir kontrol bulundurmakla Orta sahadan maç temposu ayarlayın. Fakat Alman ekibinin hedefi o Özil ücretsiz deri düştü çok kötü çok büyük bir hata sonra bir vuruş ama bir görevden sonra temizlenmiş Avusturya golü Avusturya bekçisi Jörg Siebenhandl 11 dakika alamadım , karşı kutbu geçerek alanın içinde yendi.

Hızlı iyileşmek ve Brandt Özil yardımıyla oyuna tekeline uçları Birkaç dakika sonra, Avusturyalılar 30 dakika Alman kuralı sallamak başladı.

Ayrıca yaralanma gelen ve Alp kombine todocampista içinde Avusturya-oyunlarında bugün başlığı ele geçirdi ve tüm tehlikeli hamle katıldı David Alaba.

31. dakikada, Neuer’i kısa mesafeli bir vuruşla kandırmaya çalışan Florian Grillitsch’e yardım etti, ancak Alman kaleci eline geçti.

İkinci yarıda toplantı önemli ölçüde değişti. değişikliklerin atlıkarınca. Avusturyalılar kendi başlayanlar çoğu tutulur ve daha agresif oynamaya başladı ederken, Löw Almanya, özellikle çekirdek telaşlandırıyorsun gibiydi

Şu anki dünya şampiyonu için basit bir dost olsa da, Avusturya için Almanya’ya karşı bir maç, her zaman komşuluk rekabeti yüzünden bir maçtan daha fazlasıdır. Böylece, Avusturyalılar basmaya başladılar ve Almanları kamplarında birkaç dakika boyunca kilitlemeyi başardılar.

Birkaç olaydan sonra, David Alaba en uzak köşede bir köşe vuruşu yaptı ve orta saha oyuncusu Martin Hinteregger voleybolu 53’ü geçti. Neuer’in hiçbir şey yapamayacağı büyük bir gol, bu da isabet aldı. .

Kuşatma devam etti ve kollektif bir hareketle Alpine ‘in ikinci hedefi 69’a çıktı. Julian Baumgartlinger, Alessandro Schöpf’e yardım eden ve bu da Neuer’in ağlarına deriyi uzattıran Stefan Lainer’e uzun bir top gönderdi. Bir başka harika hedef.

Almanya’nın temyiz eksikliği, ikinci yarıda kalan dakikalarda bitmedi ve Avusturya, 1986’dan beri komşularına karşı ilk zaferi kutlayabilirdi.