Atletico Madrid Pazartesi günü yaptığı açıklamada Griezmann’ın (2023’e kadar) ve Lucas’ın (2024) yenilenmesini ve ayrıca Lemar’ın yeni sözleşmesini imzaladığını bildirdi. Rojiblanco kulübü bunu web sitesinde bir açıklama yaparak yaptı:

“Miguel Ángel Gil Marín, Pazartesi günü Antoine Griezmann ve Lucas Hernández’ın yenilemelerinin yanı sıra Thomas Lemar ile yapılan anlaşmayı imzalamak için Rus kenti Istria ‘ya taşındı. Sözleşmeler, Fransız takımı ve Fransız teknik direktörler, Didier Deschamps tarafından yönetilen yönergeleri takip eden Fransız ekibi. Atlético de Madrid, tüm tesisler ve onların işbirliği için hem Federasyon hem de antrenöre teşekkür eder. Danışmanımız Delege, kulübün spor direktörü Andrea Berta’nın eşliğinde Rus topraklarına gitti.

Griezmann 2023’e kadar yenileniyor

Antoine Griezmann, bir daha sezon için yaptığı sözleşme uzatıldı 30 Haziran 2023 yılına kadar forvet Macon Real Sociedad 2014 yazında Atletico Madrid katıldı ve kazanan ilk sezonu başladı Real Madrid’e karşı İspanya Süper Kupası (1-1 ve 1-0). O 25 gol ve 6 asist sağlayan 53 resmi oyun toplam oynadı.

2015-16 kampanyasında, Fransız forvet, Şampiyonlar Ligi’nde toplam 32 golle 54 resmi maçta oynadı ve 7 asist verdi. Ekibiyle birlikte Fransa’daki Eurocup’ta yazdığı turnuvanın en iyi oyuncusu seçildi ve 6 gol ile müsabakanın Altın Çizmesi olarak bitirildi.

Fransa’nın uluslararası forvet oyuncusu 2016-17 sezonunda 53 maç oynayarak, Şampiyonlar Ligi’nde altı golle 26 gol atarak, takım arkadaşlarına 12 kez yardımcı oldu.

Griezmann bir süre önce yakın tarihte takımın büyük kahramanlarından biriydi. Fransız, 49 resmi maçta yer aldı, 29 gol attı ve toplamda 15 asist verdi. Hiç kimse, Lyon’daki UEFA Avrupa Ligi finalinde performansından bahsetmezken, Antoine ilk iki golünü attı. Bu yarışmada üçüncü kupa fethinde takım.

Lucas 2024’e kadar uzar

Onun için Lucas Hernández, kulübümüzle olan sözleşmesini 2024’e kadar yeniledi. Bu şekilde, savunma oyuncusu iki sezon daha onunla olan ilişkisini genişletiyor ve önümüzdeki altı sezon için formalarımızı giymeye devam edecek.

Sadece 22 yaşında olan savunma oyuncusu ekibimizle 88 resmi maç oynamıştır. kategorisinde alvinler oynayan 2007 yılında Akademisi katıldı olan Fransız uluslararası Copa del Rey bir maçta, L’Hospitalet’teki 3 Aralık 2014 tarihinde ilk ekibi ile giriş yaptı. 2014/15 sezonunda ilk ekibi ile yaptığı ilk karşılaşmaları oynadıktan sonra Lucas ilk takımın Ertesi sezon parçası haline gelir.

Az da olsa, iş ve çaba ile Fransız uluslararası takımı, bu sezonda, 44 yetkiliyi oynadığı bu sezona kadar ön plana çıktı. Bu maçlardan biri UEFA Europa finaliydi. Ligi’de Lyon, Lucas’ın 90 dakika oynadığı şampiyonluk unvanını kazandık.

Muhteşem sezonu Fransız koçu tarafından fark edilmedi. 23 Mart’ta Kolombiya’ya karşı milli takımla görüştükten sonra, Didier Deschamps, ilk maçta daha önce takımına katılmış olan ekibimizle ilk büyük buluşma olan Rusya’daki Dünya Kupası’nı aramaktan çekinmedi.

Lemar, nihai anlaşmanın tanınmasını ve resmileştirilmesini bekliyor

Lemar sözleşmesi , ilgili tıbbi muayeneyi beklemeden imzalandı ve AS Monaco ile kesin transfer anlaşmasının resmi hale getirildi.