Bugün MoraBanç, Avrupa Şampiyonası’nda bir ilk olarak zafer ilanını ekledi ve beklenenden daha fazla acı çeken Top-16’nın üstesinden gelmek için devasa bir adım attı , al Germani Brescia Leonessa (73-79).

Üçüncü çeyreğin 9-22’lik kısmı ve Çek Cumhuriyeti’nin 16. dakikası David Jelínek Andorran zaferinin anahtarıydı. Bu, ikinci Andorran zaferinin sonuncusundan bu yana Avrupa ‘da rekor kıran Korac Cup’ da Wels (Avusturya) ‘dan 23 sene önce oldu.

Söz konusu olan çok şey vardı ve bu başlangıçtan fark edildi. Germani Brescia Leonessa, Avrupa Şampiyonasına ilk katılımıyla ve Top-16’nın MoraBanc hayaliyle ve iki takımla birlikte çokça çıktı kaybetme korkusu.

Andrea Diana’nın, Eric Mika’nın yaralanmasıyla birlikte takımında doğmuş bir merkez olmadan ve boya içindeki saçaklarla ve MoraBançla, ile Üç ardışık zaferden sonra taşma güveninin düşmesi , beş dakika boyunca oynadı. Michele Vitali’den üç katına çıktı ve skoru 10-10’a çıktı.

İtalyanlar, bölgedeki savunmalarını 2-3 ile Andorra saldırılarını boğdular ve 17 ile 10 arasında ayrılmak için kısmi 7’den 0’a kadar onayladılar. Bask Ibon Navarro zaman aşımı ve Reggie Upshaw Jr., iki ardışık dunks ile İtalyanların kısmi kırdı. İlk hareketin sonunda, 19 16, Andrea Diana’nın lehine.

Eşitlik ikinci perdede devam etti ve Andorrans, skor tablosunda ilerlemek için geri döndü . 2 ile 10 arası bir kısmi, dönemin ortasında 28’de 24 bıraktı.

Andorra savunma sonuçları ve çok düzensiz oyunuyla İtalyanlar veren ve dış atış kötüye kullandığı, onlar beş puanlık fark (31 36 kaybetmesi gerekiyor ).

Bryon Allen’ın üçlü halkı uyandırdı, ancak Oliver Steviç’in altı ardışık puanı, the Andorrans için kısa farkları sakladı.

Mola, Luca Vitali ve 38-40 tarafından çetele üzerinde geldi. Ibon Navarro için en kötüsü, Andrew Albicy’nın zayıf performansıydı ile 1 puan, 4’ünde 0, 3’ünde ise 5’er puan.

Her şey yeniden başlamanın içinde değişti. için Ibon Navarro desarbolaron kısmi 0-17 ile Germani Leonessa Brescia beş terk etmek bir 38-57 vaat yeniden başlatıldıktan sonra dakika.

Agresif savunma, İtalyanlardan hediyeler ve saldırgan başarı. Öyle oldu ait kesinti neden bu büyük kısmı için reçete Andrea Diana.

oyunculara dokunuş verdikten sonra, Germani Brescia Leonessa savunmaya uyandım ve 2 1 beş ardışık sayı attı Céron Marco ve Awudu Awass bir sepet . Andorrans hala ilham bir yıldız Jelínek David kısmi 9-22 (47-62) daha sonra üçüncü üç aylık önce 15 puan ile sona erdi ile.

Son on dakika içinde, daha fazla kalbi olan Germani Brescia Leonessa, geri dönüşün hayalini körükledi ve bir kısmı 11-2 a 2 ‘ 16 “final için onları oyuna geri koydu.

Andorrans, tamamen rahat ve 19 puan kazandı sona sekiz saniye bir şok ve nihayet Oliver Stevic, acı, oldu sorumlu parti mahkûm karışıktı Andorra gevşeme tarafından beklenen ve sonunu arreón daha İtalyan.