Anderson Talisca Benfica ve Çin’e Hayır Dedi!

0
37

Beşiktaş transfer haberleri son günlerde ana başlıkları arasında Anderson Talisca konusunu bulunduruyordu. Bonservisi Benfica takımında olan Brezilya asıllı genç futbolcu, Çin takımlarından Changchun Yatai takımının yakın kadrajına takılmış ve Çin ekibi tarafından Benfica’dan istenmişti. Bu gelen transfer teklifi üzerine harekete geçen Benfica takımı ise Talisca’yı kiralık olarak oynatan Beşiktaş ile de sözleşme gereği anlaşması için BJK yönetimi le masaya oturmaya karar verdi.

Changchun Yatai Talisca İçin Benfica’ya 30 Milyon Euro Verdi!

Benfica yönetimi kendilerine müthiç bir rakamla gelen Çin kulübünün teklifini kaçırmamak için acilen soluğu İstanbul’da Beşiktaş yönetiminde aldı. Sözleşme gereği Benfica eğer Talisca‘yı satarsa, satış bedelinin %20 kısmını Beşiktaş‘a ödemeliydi. 30 milyon teklif eden Çin takımının vereceği bu paradan Beşiktaş’ın hissesine ise 6 milyon euro düşüyordu. Benfica ise Beşiktaş‘ı razı etmek adına rakamı 10 milyon euroya çıkarark teklifini sundu. Bu teklif üzerine Brezilyalı futbolcu Anderson Talisca ile masaya oturan Beşiktaş yönetimi futbolcuya fikrini sordu. Talisca ise gelen teklif karşısında “Çin’de ne işim var? Hiçbir yere gitmek istemiyorum. Beşiktaş ile Şampiyonlar Ligi’nde kupa mücadelesi vermek ve takımıma destek sağlamak istiyorum. Beşiktaş’ı seviyorum. Ayrıca bu sezon Süper Lig’de de 3. kez üst üste şampiyonluğu yaşayarak ardından Avrupa’nın büyük kulüplerinden birine gitmek istiyorum” diye cevap verdi. Bu kesin ret karşısında Benfica, Çin ekibinin sunduğu yüksek transfer miktarndan mahrum kaldı.

Benfica Çin Ekibine 40 Milyon Euro Dedi!

Beşiktaş transfer haberleri başlıklarında Talisca gitmek istemiyor başlıkları atılmaya başlanınca, Benfica ise farklı bir hamle yaptı. Çin ekibine karşı şlartları zorlaştırarak önce 35 milyona çıkardığı rakam konuşulmaya başlandı. Bu 5 milyonluk fark ise Beşiktaş’a verilecek ücretin kendilerinden gitmesini istemedikleri için oluşmuş. Ardından Talisca hayır deyince belki onu da memnun edebiliriz düşüncesi ise bir 5 milyon daha ekleyerek rakamı 40 milyona çekerek Çin ekibine bu miktarı söylediler. Changchun Yatai temsilcileri ise bu rakamı duyar duymaz masadan kalkarak transfere son nmoktayı koydular ve konu kapanmış oldu.

UEFA Talisca Bayern’e Hazırlanıyor Paylaşımı Yapıyor!

Beşiktaş transfer haberleri Talisca adına bu şekilde sonuç bulurken dünyada Brezilya’lı futbolcu için farklı gelişmeler vardı. Spor Toto Süper Lig’in ikinci sezonunun başlaması ile birlikte geçitğimiz hafta Antalyaspor maçında deplasmanda 2 gol atan Talisca daha çok konuşulur oldu. Ardından bu hafta sonu Beşiktaş Kasımpaşaspor maçında da ilk yarıda attığı 2 gol sonrasında fenomen haline geldi. Bu gelişmeler teknik kadroyu ve taraftarı memnun ederken hiç beklenmedik bir olay daha oldu. UEFA, resmi Twitter Almanya hesabı üzerinden Talsica Bayern’e hazırlanıyor başlıklı bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım dünya spor kamu oyunda çok büyük ilgi gördü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here