Altın Fiyatları Bugün 29.01.2018 | Çeyrek Altın ve 22 Ayar Bilezik Fiyatları

0
102

Altın Fiyatları Bugün 29.01.2018 Pazartesi sabahı itibari ile yine güne yükselişle başladı. Gram altın fiyatları 163,07 TL rakamına ulaşırken, Çeyrek altın fiyatları 267,15 TL ve 22 ayar bilezik fiyatları ise 168,90 TL’ye 0,13% lik bir atış ile yükseldi. Altın son yılların en çok kazanan ve kazandıran yatırım aracı olmaya devam ediyor ve sürekli olarak arada inişler olsada yükselişe devam ediyor.

CANLI ALTIN FİYATLARI TABLOSU VE GRAFİĞİ

{{altin_fiyatlari}}

GRAM ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Gram altın fiyatları bu sabah günün ilk ışıkları ile birlikte yükselişe geçerek değer artırma ivmesini koruyor. Önümüzde ki günlerde ise son moda olan Bitcoin ile dolar fiyatları arasında ki rekabetlerin de etkisi ile seyir yönününü belirleyecektir. Bilindiği gibi kripto para olarak sanal bir biçimde piyasaya sürülen ve bir japon tarafından bulunduğu iddia edilen Bitcoin, dolar kurunu darmadağın ederek piyasalarda ki dalgalanmaları da aşırı derecede etkileyen önemli bir faktör halini aldı. Fakat abd yönetiminin de ülkelerinin ekonomik olarak iflasa sürüklenmeye pek kafalarının yatmamasından kaynaklı olrak arka planda sürüp giden bir savaş hakim. Bu savaşın verildiği arenalardan biri de ne yazık ki ülkemiz Tükiye! Türkiye üzerine oynanan oyunlara bir önceki hamle olan Kudüs’ün de katılması ile birlikte şiddetlenen orta doğu meselesi ekonominin kaderini belirliyordu aslında. Son olarak Kudüs’ün bir parçası olduğu oyunun nihai hedefi olan Türkiye’miz sınırlarında gerçekleştirilmeye çalışılan coğrafi operasyona sessiz kalmayan devletimiz Zeytin Dalı harekatı ile Afrin bölgesine operasyona başlayınca, ekonomi baronları için işler iyice karıştı. Bu karışıklığın en büyük tokadını yiyecek olan ülke ise abd olarak netleşiyor. Türkiye’nin son zamanlarda çok konuşulan “Kızıl Elma” ülküsü ile coğrafi hamleler yapması kesinlikle dolar fiyatları ve altın fiyatları üzerinde belirleyici olacak ve bu etkiden en çok sallanarak zarar görecek olan abd olacaktır. Dolayısı ile sözün özü altın fiyatları üzerinde ki en büyük beklentiler kısa vade de düşüşler yaşasada yeniden artışa geçecek olmasıdır. Bu tahminler uzun vade de yatırım yapmak isteyen Türk insanı için biçilmiş kaftan olarak piyasalarda konşuluyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI KAÇ PARA?

Çeyrek altın fiyatları sabahın ilk saatleri ile 267,15 TL üzerinden Kapalı çarşı ve serbest piyasada ki yerini almış görünüyor. Sabahın ilk ışıkları ile yükselişe geçen çeyrek altın, günün ilerleyen saatlerinde de ekonomistlerin altın yorumlarına göre direnç göstererek yükselecek. Bu tahminlerin ne derece doğru olacağını gün sonunda daha net anlayacağız. Çeyrek altın fiyatları eğer yükselişe devam ederse kuyumcular ve Kapalı çarşı arasında tercih yapmak zorunda kalırsanız hiç düşünmeden Kapalı çarşı altın fiyatları üzerinden seçim yapın.

22 AYAR BİLEZİK FİYATLARI ŞU AN NE KADAR?

22 ayar bilezik fiyatları kaç para diye baktığımızda ise 148,90 TL ile yine Kapalı çarşı ve serbest piyasa üzerinden satışa sunulmuş durumda. Bu fiyatların ilk elden tablolara yansıyan fiyatlar olduğu unutulmamalıdır. Kuyumcuların vereceği fiyatlar her zaman Kapalı çarşı altın fiyatları karşısında daha alış sırasında daha düşük, satış sırasında ise daha yüksektir. İstanbul dışında olan takipçilerimiz ise:avantajlı satış noktaları bulabilmek için bu tanıdığım bana indirimli verir düşüncesini akıllarından silerek çeşitli yerlerden fiyat alıp en uygun fiyatı veren kuyumcu ile çalışmalıdırlar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here