Altın Fiyatları Bugün 25.01.2018 | Çeyrek Altın ve 22 Ayar Bilezik Fiyatları

0
50

Altın fiyatları bugün 25 Ocak 2018 Perşembe günü itibari ile yine yükselmeye devam etti. Gram altın fiyatları 163,54 TL seviyesine gelirken çeyrek altın fiyatları 268,21 TL’den, 22 ayar bilezik fiyatları 149,00 TL’den ve Ons altın fiyatları da 1,360,95 dolar dan satışa çıktı.

CANLI ALTIN FİYATLARI TABLOSU ve GRAFİĞİ

{{altin_fiyatlari}}

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI YİNE YÜKSELİŞTE

Çeyrek altın fiyatları bugün yükselmeye devam ederek 268,21 TL seviyesine ulaştı. Son yılların en büyük yükselişlerine geçtiğimiz sene başından beri şahit olmaya devam ediyoruz. Ayrıca Bitcoin‘in pazara girmesi ve para merkezine Çin’in alınması sonrası piyasalarda ki belirsizlikler altın değerinde ki yükselişi tetikliyor. Güvenli liman altın karşısında istikrarını koruyamayarak prestij kaybeden dolar ise ayrıca bir gündem meselesi. Gittikçe krize giren dolar fiyatları, altın karşısında tutunabilmek için tırmandıkça tırmandı. Türkiye için ise Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı harekatı ile birlikte piysasalarda beklenen ekonomik kriz tellalları eli kolu bağlı kaldı. Dolar kan kaybetmeye ve Borsa İstanbul değer kazanmaya devam etti. Türkiye’nin harekatı karşısında çaresiz kalan ambargo güçleri ekonomik olarakta ayrıca darbe alıyorlar. Bu aldıkları darbe altının değer kazanmasıyla birlikte katlanarak devam ediyor.

DOLAR FİYATLARI KARŞISINDA ALTIN DEĞERLERİNİN İSTİKRARI

Dolar fiyatları beklenenin aksine değer kaybederken bundan en çok yara alan ülke ise hiç şüphesiz abd oldu. Abd başkanı Trump’ın şizofrenik davranışları ile ülkesinde ki ilk başlarda yakaladığı ekonomik büyüme gittilkçe hem prestij kaybına hemde dolar değerlerinin mahvolmasına vede ayrıca ülkeler arasında büyük bir itibar kaybına sebep oluyor. Abd çıkarları öncesinde başkalarının menfaatlerini korumaya çalışması karşısında hem dünya ülkelerini hemde kendi ülkesini ahmakjça bir kaosa sürükleyen ahmak trump, ekonomik darbeyi kapısına getirdi. Altın fiyatları hiç etkilenmeden değer yükselişini korurken dolar ise dünya piyasalarında her geçen gün daha da rezil rüsva oluyor ve onun yerine Bitcoin yerleştirilmeye devam ediliyor.

GRAM ALTIN FİYATLARI VE 22 AYAR BİLEZİK FİYATLARI

Gram altın fiyatları aynı şekilde yükselişini korurken hiçbir şekilde tepkimelere tarafsız kalmayan 22 ayar bilezik bu etkenlere ben yokum demesi. Çeşitli figür ve işçiliklere göre satış fiyatı ve piyasası değişen 22 ayar bilezik fiyatları bugün serbest piyasada 149,00 TL olarak yer alıyor. Gram altın karşısında sessiz kalmayarak Ons altın ile birlikte değer kazanan 22 ayar bilezik, son günlerin en çok yatırım aracı olarak tercih edilen altın birimlerinden. Altın fiyatlarının dünya ekonomisinde daha yakından takip edildiği bu günlerde en çok rekabet  Bitcoin karşısında yoğunlaştı. Bu yoğunlaşma hali ile abd ekonomisi ile dolar fiyatlarını alt üst ederken bundan rahatsız olan abd hükümeti, parasını korumak için dünya üzerinde çeşitli operasyonlara girişiyor. Fakat ekonomik ibreler üzerinde de giyimde ve eşyada olduğu gibi halim olan moda olgusu ile birlikte gerçekleşen bu rönosans abd yi yıkmaya doğru hızla devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here