Albert Costa: “Davis ve ATP gelecekte bir şeyler yapacaklar”

0
13

Gerard Piqué’nin Kasım 2019’da başlayacağı yeni Davis Kupası’nın spor direktörü Albert Costa, ile Reuters’e bir röportaj verdi. ATP, her iki örgütün çıkarlarını birleştiren bir rekabet kurmayı . “Gelecekte, erkek ve kadın takımlarla birlikte bir şeyler yapmak için temaslar var. ATP’nin katılımıyla birlikte Davis Kupası da olabilirdi, belki de sıralama için puanlarla” dedi. İspanyol, Roland Garros’un galibi.

Bu ifadeler, ATP’nin Dünya Kupası veya ATP Kupasını sunduğu ve 2020 yılının Ocak ayında 24 ülkenin katılımı ile başlatılması planlanan ATP Kupası ve üst düzey oyuncuların çoğunluğunun desteğiyle geldi. Rafa Nadal hariç, yeni final aşamasının ilk iki basımı Madrid’de oynanacak olan Davis’e bağlı. “Davis Cup’ın tenisçilerin ülkelerini teniste temsil edeceği turnuvada kalacağı konusunda% 100 eminim, Davis Cup’ın özü bayrak ve renktir” İspanya’nın eski kaptanı olarak eski turnuva şampiyonunu açıkladı.

yeni biçimde Davis üzerinde Djokovic, Federer ve Zverev gibi oyuncuların isteksizliği üzerine Kosta sonunda “Onları fetih tenis birçok farklı gruplar Bütün görüntülenen ve henüz almadık yok, var olduğuna inanmaktadır ama ilk yılı ne kadar heyecan verici olacağını ve ne kadar heyecan verici olacağını gördüğünüzde, düşünceleriniz değişecektir “.