Adem Ljajic geçen sezon geldiğinde takıma büyük katkılar sağlamıştı ancak bu sezon başından beri topluca dökülen Beşiktaş’lı futbolculardan biriydi.

Beşiktaş’ta teknik direktör değişikliği sonrasında toparlanan birkaç futbolcu olsa da bazıları toparlanamadı. Bunlardan en çok göze çarpanı ise Adem Ljajic oldu. Adem Ljajic hakkında ilk defa para konusuna dayalı haber çıkmıyor.

Adem Ljajic'e Yönetimden Ya Git Ya Kadro Dışı Kal!
Adem Ljajic’e Yönetimden Ya Git Ya Kadro Dışı Kal!

Bu sezon sürekli olarak ödemelerde sıkıntı yaşayan Beşiktaş takımında isteksizliğinin sebebinin parasal olduğu çok kere konuşulan isim Ljajic oldu. Eski yönetim gitti yenisi geldi ama Ljajic forma giremedi. Girmek te istemediği tavırlarından belli. Taraftarlardan umut besleyenler boşuna beslemesinler. Son aşk masalı ile birlikte Adem Ljajic’in paradan başka birşey görmeyen güzünü yediği aşk kazığı daha da kapattı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde kendisine gelen 5 milyon euro’luk bir transfer teklifi olmuş. Bu teklifi de Beşiktaş’ta aldığı yüksek maaşı alamayacağı için reddetmiş. Ardından  yönetim de restini çekip “Gitmezsen kadro dışı kalırsın” diye tehdidini savurmuş. Fotomacta yer alan bu haber ne kadar doğru bilinmez ama bilinen tek şey Ljajic’in artık bu para sevdasından başka futbolculuk namına da bütün değerlerini kaybettiğidir. İdealist olmayan bir heriften ne kendisine ne de oynadığı takıma hayır gelmez. Parasını almama riski var sanki ve kendi ayağına sıkan aptaldan futbol beklenmez.