Ben Ahmet ÖZTÜRK İzmir programıyla birlikte siz değerli yarış sever arkadaşlarıma Kartalnews haber sitesinden yarış değerlendirmelerimi paylaşacağım. Sevgili dostuma teşekkürlerimi sunuyorum, internet sitesinde bana yer verdi. Yarışlara gönül vermiş arkadaşlarımla bir araya gelme fırsatı yakaladım. Bu günden itibaren sizlerle birlikte olacağım. Vakit kaybetmeden İzmir tahminlerine geçelim sizleri bekletmek istemiyorum.

1. AYAK :
Altılı ganyanın ilk ayağı zor koşuyla başlayacak. Koşuya baktığımız zaman bir türlü koşu kazanamamış isimleri görüyoruz. Sürpriz olabilir ilk ayağa dikkat edelim arkadaşlar. 3- ÇAMLIYAYLA son koşusunda çok geç yarışa başladı. Yaklaşık 50 60 metre yarışa geç başladı. Bugün böyle bir sorun yaşamazsa koşu da önlerde gelen isim olacağına inancım tam. ÇAMLIYAYLA sonrasında 2- ATANERHAN son form durumuyla kendine koşu da şans arayacak ihmal edilmemesi gereken bir isim olarak görüyorum. 5- GÖKTUĞ un da son koşusu güzeldi MEHMET KAYA idaresinde şanslı olacak isimler arasında. 7- KEMANKEŞ ve 1- ALİYAR koşunun sürpriz yapacak isimleridir. Altılı ganyanın ilk ayağı zor. Bütçeniz dahilinde at yazabilirsiniz.

2. AYAK :
Handikap 22 koşuyla birlikte altılı ganyanın 2. ayağında beraber olacağız. Son yarışını beğendiğim 6-SİLVER WOLF koşuyu kazanmaya çok yakın kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir isimdir. SİLVER WOLF un öncelikle rakiplerinin 1- GÜRSOYHAN ve 4- GÜÇLÜ KIZ olmasını bekliyorum. Üç ismin arasına başka bir atın girmesinin zor olacağı görüşündeyim.

3. AYAK :
Şartlı 4 koşu da 2- ALPTUĞHAN ın ön plana çıkacağı bir koşu olacak. Kazanma yüzde çok fazla ismin hata yapması durumunda koşu içerisinde tek ciddi rakibinin 1- ÖZERDİNÇ olmasını bekliyorum. Bu iki ismin arasına at girmesi çok zor gözüküyor.

4. AYAK :
Handikap 15 koşu da 1- EXTRAVAGANT kendisine leblebi gibi grup bulmuş. Kazanmazsa ayıp edeceği bir koşu. Kilosu ağır olsa da diğer isimlere baktığımızda EXTRAVAGANT a rakip olmaları çok zor gözüküyor. ÖZCAN ile koşuyu kazanması gerekli. GÜNÜN TEK İSMİ olarak önereceğim isimdir. Kazanacağına İNANCIM TAMDIR.

5. AYAK :
Geldik günün en zorlu koşusuna. 6- LADY YAĞMUR koşuyu kazanması gerekli. GÜNÜN ALTERNATİF TEKİ olarak öneriyorum. Bu isim koşuyu kazanamazsa eğer, işlerin karışacağını düşünüyorum ve sürpriz bir sonuç çıkacağı aşikar gibi duruyor. Ya LADY YAĞMUR TEK ya da ÇOK AT yazacağımız bir koşu. Rakiplerini şablonumda görebilirsiniz.

6. AYAK :
Satış 2 koşusunda 5- NİNOŞUN OĞLU form durumu olarak grubun çok üzerinde kazanacağı koşuyu bulmuş. Bir aksilik yaşamaması durumunda koşuyu kazanması kadar doğal bir şey yok. ANCAK İZMİR son ayaklarında favori gelmiyor arkadaşım at yazacağım derseniz öncelikle 3- GÜNGÖR AĞA ve EKÜRİ isimlerden 1- ESERALP i değerlendirmeye alabilirsiniz.

ALTILI TAHMİNİM
———————-
1. AYAK : 3-2-5-7-1
2. AYAK : 6-1-4
3. AYAK : 2-1
4. AYAK : 1 TEK
5. AYAK : 6 // 1-3-2-4
6. AYAK : 5-3-1