Ana Sayfa Basketbol 16 Haziran 2017 284 Görüntüleme

Sinan Güler Fenerbahçe’ye yakın

Galatasaray basketbolda bütçe küçültme çalışmalarına devam ediyor. Başkan Dursun Özbek tarafından yapılan açıklama sonrasında Koç Ergin Ataman ile yollar ayrılmıştı. Ataman'ın yerine Erman Kunter ile anlaşan sarı kırmızılı ekip kaptan Sinan Güler ile de vedalaşmaya hazırlanıyor.
Sinan Güler Fenerbahçe’ye yakın

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Basketbolda yapılan yatırımların geri dönmemesi nedeniyle küçülmeye gidileceğini açıklamış, açıklamasından kısa süre sonra Koç Ergin Ataman ile yollar ayrılmıştı. Bütçesini küçülterek en askeri tutar ile yoluna devam etmek isteyen sarı kırmızılı ekip kaptanı Sinan Güler ile de ayrılıyor.

Galatasaray’da geçtiğimiz sezon 950 bin dolar kazanan kaptan Güler, gelecek sezon için de aynı tutarı talep etmesi nedeniyle yönetim tarafından indirim talep edildi. Şube Sorumlusu Can Topsakal yaptığı açıklamada bu tutarı ödememiz mümkün değil oyuncumuz indirim yapması durumunda yolumuza devam edebiliriz” dedi.

Ancak Sinan Güler indirime yanaşmayınca yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı. Milli futbolcunun durumunu takip eden Fenerbahçe ve Anadolu Efes, deneyimli oyuncunun Galatasaray’dan ayrılmasını bekliyor. Sinan’ın da istediği rakamı veren kulübe gitmesi bekleniyor. Ancak Anadolu Efes’in bu ücreti ödemeye yanaşmayacağı kulisler arasında konuşulan konular arasında. Bu nedenle Güler Fenerbahçe ekibine daha yakın durumda.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Bogdan Bogdanovic NBA Yolunda

Bogdan Bogdanovic NBA Yolunda